Zostaliśmy zauważeni


Wczoraj na queer.pl. ukazała się notatka o naszym blogu.  Nie ukrywam, że miło  było czytać przychylny nam tekst. Ale nie to jest ważne. Ważne jest  to, że posypały się komentarze i maile. Wszystkie pozytywne, żadnego hejtu! Czytacie nas. Wczoraj grubo ponad 1000 osób odwiedziło bloga. To chyba niezły wynik?

Trochę ostatnio leniłem się  jako autor. Z jednej strony dużo zadań  w pracy, z drugiej chwila zwątpienia, czy to moje pisanie ma sens. Ale po kilku wczorajszych i dzisiejszych mailach i komentarzach okazuje się, że warto! Czytajcie, komentujcie i piszcie do nas. Po to jesteśmy. Przy okazji dziękuję za wszystkie ciepłe słowa.

Wiem, że wiele z Was nie znajduje zrozumienia u najbliższych. No cóż, takie mamy popieprzone otoczenie. Ale wierzcie mi, to się zmienia. Powoli, nie tak szybko jak byśmy chcieli, ale to już widać. Mówi się, że kropla drąży skałę. Tych kropli jest wiele. Zobaczcie jak wielu z Was wychodzi z szafy. Wiem, że idealny stan to taki, w którym nikt nie wychodzi z szafy, bo nikt do niej wcześniej nie wszedł. Nikogo nie interesuje orientacja innych ludzi i każda orientacja jest traktowana jako „normalna”. Może znacie taką piosenkę, w której Krystyna Prońko śpiewa: „bądź jak kamień, stój, wytrzymaj. Kiedyś te kamienie drgną. I polecą jak lawina, przez noc, przez noc”. Napisana była w innych czasach i mówiła o ludzkiej godności. Czasy się zmieniły, ale ludzie nadal chcą żyć w godności. Ja wierzę, że „lawina” już blisko…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s